Lubieszewo
5 marca 2019
Stawno – sianoploty i nie tylko
5 marca 2019
Pokaż wszystkie

Szlak rowerowy “Góra Lisica”

Trasa ma kształt pętli i liczy sobie niecałe 30 kilometrów. Choć nie jest długa, zachwyci nas pięknymi widokami i krajobrazami.
Proponowana trasa wymaga dość dobrej kondycji fizycznej, gdyż nie zalicza się do najłatwiejszych tras rowerowych. Trzeba się przygotować na strome podjazdy, szczególnie trudne na piaszczystych drogach między Kosobudami a Linownem, a także w dolinie Drawy, którą szlak przecina dwukrotnie. Żółty szlak biegnie po północnej stronie jeziora Lubie – tutaj warto zrobić sobie postój. Tuż koło Lubieszewa znajduje się wzniesienie Lisica (167 m), z którego rozpościera się niesamowity widok na pojezierne wzgórza. Z tego miejsca można również dostrzec skraj Puszczy Drawskiej. Przejeżdżając przez niewielkie wsie i osady warto zwrócić uwagę na zabytki. W Kosobudach i Stawnie znajdują się neoromańskie, kamienne kościoły. W Linownie, nieco na uboczu od wsi, zachował się XIX-wieczny dwór, a w Darskowie, pośród ponad 200-letniego, parkowego starodrzewu, zlokalizowana jest dawna posiadłość rodziny von Doeberitz – pałac z 1780 r., dziś stanowiący siedzibę Domu Pomocy Społecznej.

Przebieg: Złocieniec – Darskowo – Rzęśnica – Kosobudy – Linowno – Lubieszewo – Stawno – Złocieniec.

Kolor oznakowania: żółty; długość: 29 km; czas przejazdu: 4 godziny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. "Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.polubie.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej.