O nas

O OŚRODKU

Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe Polubie to fantastyczna propozycja zarówno dla dorosłych jak i dzieci oraz dla grup zorganizowanych. Dysponujemy dwoma budynkami wczasowymi, w których znajduje się łącznie 17 pokoi, posiadamy pięć domków letniskowych oraz pole namiotowe i kempingowe z pełnym węzłem sanitarnym, przystosowanym do osób niepełnosprawnych. Duży teren oraz bezpośrednie położenie nad jeziorem daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu - a przecież o to właśnie chodzi podczas urlopu, wakacji czy wypoczynku.

Nasz ośrodek przyciąga amatorów sportów wodnych i rekreacji na łonie natury, grzybiarzy, miłośników wędkowania oraz rodziny z dziećmi lub zorganizowane grupy dzieci (kolonie, obozy, zielone szkoły) ze względu na dodatkowe udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych.

Oferujemy wypoczynek toczeniu pięknej przyrody, z dala od ruchu ulicznego, ze smacznym, domowym jedzeniem.


Staramy się by nasi goście w pełni mogli korzystać z czystego powietrza, ciszy i spokoju, dlatego tez nasz ośrodek wolny jest od dymu tytoniowego i alkoholu, a korzystanie z naszych usług uwarunkowane jest zachowaniem trzeźwości i spokoju jako wyrazu szacunku dla innych gości oraz gospodarzy.

STOŁÓWKA

Ośrodek dysponuje własną stołówką usytuowaną w jednym z budynków wczasowych. Mieści ona ponad 70 osób. Serwujemy trzy posiłki dziennie: śniadania, obiady (dwa dania) i kolacje. Nasze kucharki dbają o to, by posiłki były odpowiednio skomponowane i wartościowe. Naszą kuchnię opieramy o zdrowe, lokalne produkty oraz o produkty sezonowe. Świeżość i dobra jakość to podstawa - szczególnie, mamy na uwadze dzieci, które są coraz częstszymi gośćmi naszego ośrodka.
W podstawowej cenie posiłków wyboru dla naszych gości mamy dwie kuchnie: tradycyjną lub standardową wegetariańską. Dla osób o specjalnych wymaganiach dietetycznych, po wcześniejszym uzgodnieniu jesteśmy w stanie przygotować również diety specjalne (wegańska, bezlaktozowa, bezglutenowa lub modyfikacje podstawowych diet), co wiąże się z dodatkowa opłatą.
Na specjalne życzenie grup, które odwiedzają nasz ośrodek, jesteśmy w stanie podać kolację przy ognisku. Nad naszym paleniskiem znajduje się duży grill, na którym można sobie podpiec pieczywo/warzywa/kiełbaski. Do tego ustawiamy pod altaną stół w formie bufetu i wówczas nasi goście mogą cieszyć się jednocześnie kolacją oraz czasem wspólnie spędzonym przy ognisku. .

NA TERENIE OŚRODKA

Nasz ośrodek jest otwarty na różne potrzeby naszych gości. Dlatego posiadamy liczne, dodatkowe udogodnienia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na terenie ośrodka znajduje się zewnętrzna siłownia "pod chmurką". Dysponujemy również dużym placem zabaw z huśtawkami, bujakami, ścianką wspinaczkową i zjazdem na linie.

Na uwagę zasługuje kompleks boisk - do piłki nożnej, tenisa, siatkówki i koszykówki (boisko wielofunkcyjne) + dodatkowo rekreacyjne boisko do siatkówki plażowej. Ping-pong i piłkarzyki to kolejne dwie atrakcje tak bardzo lubiane przez gości, nie tylko przez najmłodszych.
Kolejną atrakcją jest specjalne, zadaszone miejsce na ognisko lub grilla, które cieszy się u nas dużym powodzeniem zarówno latem jak i zimą. Ognisko zbliża ludzi – jest to wspaniały czas na grupowe zabawy i spotkania integracyjne.
Posiadamy również przestronną salę z tablicą, która może posłużyć na spotkania, wykłady i prelekcje dla grup zorganizowanych.

Dla osób szukających ciszy i spokoju przygotowaliśmy 3 zadaszone altanki nad samym brzegiem jeziora. Wyposażone są w stolik i ławeczki, dzięki czemu można pod nimi posiedzieć, porozmyślać, zjeść posiłek lub pograć w gry planszowe, które również są do wypożyczenia w recepcji naszego ośrodka. .

JEZIORO

Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe Polubie usytuowane jest nad jeziorem Lubie - nasz ośrodek ma do niego bezpośredni dostęp.
Dlatego jako dodatkową formę rekreacji oferujemy nabrzeże z piaszczystą plażą, zjeżdżalnią dla dzieci i molo – w sezonie letnim kąpielisko znajduje się pod stałym nadzorem wykwalifikowanych ratowników.

Dodatkowo możliwe jest wypożyczenie sprzętu wodnego (wioślarsko-żeglarskiego): kajaki, kanu, łódki, żaglówki, rowery wodne. (usługa ta realizowana jest za dodatkowa opłatą).

Wędkarzy ucieszy fakt, że jezioro Lubie obfituje w ryby – szczególnie szczupaki, okonie, sandacze, leszcze, a z racji głębokiej i czystej wody również w sieje i sielawy. Raki widywane wyłącznie w śladowych ilościach. Do łowienia ryb, mamy przygotowane specjalne stanowiska - mniejsze pomosty z ławeczkami, w zacisznych zakątkach naszego terenu.

SPRZĘT WODNY

Usługi dodatkowe w naszym ośrodku to możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. W przystani nad jeziorem czekają na Państwa kajaki, rowerki wodne oraz łódki. Dla zachowania bezpieczeństwa wydajemy również kapoki. Wypożyczenie sprzętu należy uzgodnić i opłacić w recepcji ośrodka.

LOKALIZACJA

W sercu Pojezierza Zachodniopomorskiego, w dorzeczu Parsęty i Drawy – zaliczanych do najczystszych rzek w Polsce – leży Pojezierze Drawskie. Ten przepiękny i absolutnie dziewiczy region naszego kraju urzeka scenerią licznych jezior, lasów i łąk. Ciche i nastrojowe zatoczki, schowane za półwyspami głęboko wrzynającymi się w taflę jeziora, zatoki długie i wąskie oraz duże i owalne, a także strome urwiska brzegowe zamykają w swoim obrębie błękit wód Lubiego. Roztaczająca się ze skarp malownicza panorama przemawia ciszą i pięknem przyrody. To właśnie tu, nad samym Lubiem, jako śródleśna enklawa znajduje się Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe „Polubie”.


CO NAS WYRÓŻNIA?

Nasz Ośrodek jest wyjątkowy nie tylko ze względu na wymienione powyżej walory. Działamy w ramach organizacji społecznej – Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

Oznacza to, że dzięki naszym przychodom organizacja może pokrywać koszty administracyjne, dzięki czemu środki pochodzące ze zbiórek publicznych, darowizny czy środki zbierane w ramach 1,5% podatku mogą być w większej części przeznaczane na beneficjentów programów pomocowych – np. osoby ubogie, chore lub niepełnosprawne. Chrześcijańska Służba Charytatywna realizuje również wiele wartościowych projektów dla dzieci i młodzieży w tym kolonie, obozy, wyjazdy integracyjne czy obozy harcerskie, które są realizowane na naszym terenie. Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe Polubie służy również jako miejsce realizacji projektów z zakresu ochrony zdrowia i profilaktyki uzależnień Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.
Z działalnością Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej zapoznasz się TUTAJ.
Zachęcamy również do włączenia się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących poprzez przekazanie 1,5% podatku, co nic nas nie kosztuje. W zeznaniu podatkowym należy jedynie podać numer KRS Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej: 0000 220 518

ZOBACZ GALERIĘ

Opinie Gości

Z przyjemnością prezentujemy wybrane opinie naszych Gości

Zobacz więcej
Bardzo przyjemne miejsce do odpoczynku w spokoju i ciszy, miły i uczynny gospodarz polecam z czystym sumieniem Z pewnością jeszcze tam wrócę.

Jarek, sierpień 2018

17

pokoi


5

domków letniskowych


18530

gości


20

lat doświadczeniaWyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. "Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.polubie.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej.