Na terenie samego ośrodka znajduje wiele atrakcji, które wyróżniają nas na tle innych obiektów!

KOMPLEKS BOISK


Przede wszystkim posiadamy nowy kompleks boisk - do piłki nożnej, tenisa, siatkówki i koszykówki (boisko wielofunkcyjne), który jest bezpieczny i ogrodzony. Do tego przygotowaliśmy również osobne boisko do gry w siatkówkę plażową, którego powierzchnię tworzy piasek. Korzystanie z boisk ułatwi wypożyczalnia drobnego sprzętu rekreacyjnego. W recepcji (budynek B) wypożyczyć można piłki, sprzęt do tenisa oraz inny drobny sprzęt sportowy.

SIŁOWNIA


W obrębie ośrodka Polubie nasi goście (mali i dorośli) mogą również korzystać z zewnętrznej siłowni. Siłownia znajduje się w ustronnym miejscu, tuż pod linią lasu.

PLAC ZABAW


Na uwagę zasługuje również dobrze wyposażony plac zabaw. Posiadamy huśtawki, bujaki, zjeżdżalnię, piaskownicę, ściankę wspinaczkową i uwielbiany przez dzieci zjazd na linie! W 2020 roku plac zabaw został doposażony w nowe urządzeni. Są to no. wieża linarium i podniebna deskorolka

GRY


Ping-pong i piłkarzyki zlokalizowane świetlicy - w budynku A - to kolejne dwie atrakcje tak bardzo lubiane przez gości - nie tylko przez najmłodszych.

Od 2020 roku w naszym ośrodku mamy dostępne również trzy fantastyczne gry terenowe, pozwalające naszym gościom na poznanie naszej pięknej okolicy. W zależności od wieku, czasu i możliwości przemieszczania się oferujemy trzy rodzaje gier:
- samochodową
- rowerową
- pieszą
< Każdą z nich można rozpocząć w Centrum "Polubie". Są one źródłem wyjątkowej zabawy - liczne zagadki, rebusy i łamigłówki rozmieszczone w terenie, sprawiają wiele frajdy uczestnikom - zarówno tym młodszym jak i starszym. Gracze mogą też poznać wiele ciekawych miejsc i zabytków Pojezierza Drawskiego (gra samochodowa), mają okazję poznać ciekawe wsie i miejscowości znajdujące się w naszej okolicy (gra rowerowa) oraz stawić czoła problemom globalnym związanym z naszą planetą w najbliższej okolicy ośrodka (gra piesza). Zagraj, rozwiąż poprawnie zadania i zdobądź nagrodę. Szczegóły w recepcji.

MINI GOLF


Kolejną, nową atrakcją jest mini golf. Posiadamy 9 stanowisk o różnym stopniu trudności, które zlokalizowane są w części sportowej naszego ośrodka (przy boiskach).

KULE BUBBLE SOCCER


To atrakcja uwielbiana przez dzieci. Potocznie mówiąc jest to piłka nożna w bańkach. Zasady gry są praktycznie takie same jak w tradycyjnym futbolu. Z tym, że podczas gry każdy gracz musi mieć na sobie przezroczystą, dmuchana bańkę.

TRAMPOLINA


Jedną z nowych atrakcji jest trampolina ziemna. Z racji tego, że wbudowana jest na poziomie ziemi jest bardzo bezpieczną atrakcją nawet dla najmłodszych. Zlokalizowana jest przy boisku do siatkówki plażowej.

OGNISKA


Kolejną atrakcją jest specjalne, zadaszone miejsce na ognisko lub grilla, które cieszy się u nas dużym powodzeniem zarówno latem jak i zimą. Ognisko zbliża ludzi – jest to wspaniały czas na grupowe zabawy i spotkania integracyjne.

ZACISZNE MIEJSCA


Dla osób szukających ciszy i spokoju przygotowaliśmy 3 zadaszone altanki nad samym brzegiem jeziora. Wyposażone są w stolik i ławeczki, dzięki czemu można pod nimi posiedzieć, porozmyślać, zjeść posiłek lub pograć w gry planszowe, które również są do wypożyczenia w recepcji naszego ośrodka.

JEZIORO


Niewątpliwym atutem naszego ośrodka jest również dostęp do jeziora i związane z nim atrakcje. Ale o tym przeczytacie w osobnym wpisie.

OBSERWATORIUM PRZYRODY


Posiadamy około 13 arów lasu oraz obszerny zielony teren (21 ha) sklasyfikowany jako użytek ekologiczny z dwoma miejscami do obserwacji przyrody. Na naszych terenach można podziwiać wiele chronionych gatunków ptaków. Znajdujemy się na obszarze NATURA 2000 Ostroja Drawska. Jest to niemal największa w Polsce ostoja ptaków - obejmuje głównie siedliska leśne oraz dużą liczbę zbiorników wodnych. Większość jej obszaru obejmuje najcenniejsze przyrodnicze i krajobrazowe fragmenty Pojezierza Drawskiego. Teren ten, to jedno z ważniejszych w kraju miejsc lęgowych żurawia, bielika, orlika krzykliwego, kani rudej, puchacza i derkacza. Więcej informacji na temat Ostoi Drawskiej można znaleźć tutaj. Obszar NATURA 2000 to nie tylko Ostoja Drawska. Warto również zwrócić uwagę na Jezioro Lubie (do którego jest bezpośredni dostęp z naszego ośrodka) i Dolinę Drawy, o których więcej informacji można przeczytać tutaj.

Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. "Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.polubie.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej.