Na terenie samego ośrodka znajduje wiele atrakcji, które wyróżniają nas na tle innych obiektów!

KOMPLEKS BOISK


Przede wszystkim posiadamy nowy kompleks boisk - do piłki nożnej, tenisa, siatkówki i koszykówki (boisko wielofunkcyjne), który jest bezpieczny i ogrodzony. Do tego przygotowaliśmy również osobne boisko do gry w siatkówkę plażową, którego powierzchnię tworzy piasek. Korzystanie z boisk ułatwi wypożyczalnia drobnego sprzętu rekreacyjnego. W recepcji (budynek B) wypożyczyć można piłki, sprzęt do tenisa oraz inny drobny sprzęt sportowy.

SIŁOWNIA


W obrębie ośrodka Polubie nasi goście (mali i dorośli) mogą również korzystać z zewnętrznej siłowni. Siłownia znajduje się w ustronnym miejscu, tuż pod linią lasu.

PLAC ZABAW


Na uwagę zasługuje również dobrze wyposażony plac zabaw. Posiadamy huśtawki, bujaki, zjeżdżalnię, piaskownicę, ściankę wspinaczkową i uwielbiany przez dzieci zjazd na linie!

GRY


Ping-pong i piłkarzyki zlokalizowane świetlicy - w budynku A - to kolejne dwie atrakcje tak bardzo lubiane przez gości - nie tylko przez najmłodszych.

OGNISKA


Kolejną atrakcją jest specjalne, zadaszone miejsce na ognisko lub grilla, które cieszy się u nas dużym powodzeniem zarówno latem jak i zimą. Ognisko zbliża ludzi – jest to wspaniały czas na grupowe zabawy i spotkania integracyjne.

ZACISZNE MIEJSCA


Dla osób szukających ciszy i spokoju przygotowaliśmy 3 zadaszone altanki nad samym brzegiem jeziora. Wyposażone są w stolik i ławeczki, dzięki czemu można pod nimi posiedzieć, porozmyślać, zjeść posiłek lub pograć w gry planszowe, które również są do wypożyczenia w recepcji naszego ośrodka.

JEZIORO


Niewątpliwym atutem naszego ośrodka jest również dostęp do jeziora i związane z nim atrakcje. Ale o tym przeczytacie w osobnym wpisie.

OBSERWATORIUM PRZYRODY


Posiadamy około 13 arów lasu oraz obszerny zielony teren (21 ha) sklasyfikowany jako użytek ekologiczny z dwoma miejscami do obserwacji przyrody. Na naszych terenach można podziwiać wiele chronionych gatunków ptaków. Znajdujemy się na obszarze NATURA 2000 Ostroja Drawska. Jest to niemal największa w Polsce ostoja ptaków - obejmuje głównie siedliska leśne oraz dużą liczbę zbiorników wodnych. Większość jej obszaru obejmuje najcenniejsze przyrodnicze i krajobrazowe fragmenty Pojezierza Drawskiego. Teren ten, to jedno z ważniejszych w kraju miejsc lęgowych żurawia, bielika, orlika krzykliwego, kani rudej, puchacza i derkacza. Więcej informacji na temat Ostoi Drawskiej można znaleźć tutaj. Obszar NATURA 2000 to nie tylko Ostoja Drawska. Warto również zwrócić uwagę na Jezioro Lubie (do którego jest bezpośredni dostęp z naszego ośrodka) i Dolinę Drawy, o których więcej informacji można przeczytać tutaj.

Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. "Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.polubie.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej.