Szlak rowerowy “Góra Lisica”
5 marca 2019
Centrum Informacji turystycznej w Złocieńcu
7 marca 2019
Pokaż wszystkie

Stawno – sianoploty i nie tylko

W niedalekim Stawnie zapoznasz się ze sztuką rękodzielniczą. W „Izbie pod Kasztanem” (Stawno 18) –znajdziecie Osadę Tematyczną „Sioło” oraz pracownię rękodzieła „Sianoploty”. Niezwykle przyjaźni gospodarze chętnie oprowadzają po swoim miejscu.
W świetnie zaadaptowanym dawnym budynku gospodarczym organizowane są warsztaty z tytułowych sianoplotów, wikliniarstwa, ceramiki, papiernictwa (wytwarzanie papieru czerpanego z siana i słomy), a nawet warsztaty kulinarne (pierogi serowo-miętowe to jedna z najsłynniejszych potraw gospodarstwa). Można tutaj podziwiać proces powstawania wspomnianych wyrobów lub spróbować własnych sił. Oczywiście istnieje również możliwość zakupu rękodzieła.

Zaaranżowana na podwórzu gospodarstwa Osada Tematyczna „Sioło” składa się z kilku drewnianych domków, w których wyeksponowano różne rodzaje rękodzieła oraz służące do jego wytwarzania narzędzia. Poznajemy tutaj warsztat tkacki, garncarski i sianoplotowy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. "Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.polubie.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej.