7
zjezdzalnia
trampolina wodna polubie
3
4
Bezpośredni dostęp do jeziora jest niewątpliwie jedną z najlepszych atrakcji naszego ośrodka.
Nad jezioro prowadzi niedawno wyremontowane zejście z tarasem widokowym i ławeczkami – tutaj można usiąść i wypocząć lub mieć dobry punkt obserwacyjny na swoje pociechy :)

PLAŻA


Zejście zakończone jest piaszczystą plażą. Nasz ośrodek ma wydzielone kąpielisko (ograniczone przez dwa drewniane pomosty oraz linę z bojami). Kąpielisko w sezonie letnim znajduje się pod stałym nadzorem ratownika.

ATRAKCJE WODNE


W obrębie kąpieliska znajduje się 4-metrowa pompowana zjeżdżalnia dla dzieci jak również wodna trampolina. Dodatkowo świetną atrakcją dla dzieci są dmuchane kule do aquazorbingu. Dzięki tej atrakcji dzieci mogą bezpiecznie poruszać się po powierzchni wody, zamknięte w dmuchanej kuli.

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU WODNEGO


Również dorośli znajdą coś dla siebie. Oferujemy możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (kajaki, łódki, rowerki) w celach rekreacyjnych.

REJS ŁODZIĄ


Jedną z atrakcji naszego ośrodka, które cieszą się powodzeniem jest możliwość zorganizowania rejsu łodzią wycieczkową lub żaglówką po jeziorze Lubie (więcej informacji).

WĘDKOWANIEEMiłośnicy wędkowania, również mogą wypożyczyć łódkę i udać się na ryby, bądź łowić je z innych – mniejszych pomostów, oddalonych od kąpieliska dla dzieci lub z brzegu jeziora.

W jeziorze występują liczne gatunki ryb. Możesz tutaj złowić okazy takich gatunków jak: szczupak, sandacz, węgorz, leszcz, lin, okoń, płoć, certa i krasnopióra. Sprzedaż zezwoleń na amatorski połów ryb – 3, 7, 14 dniowe i całoroczne prowadzi Przesiębiorstwo rybackie Złocieniec.

Wokół jeziora jeziora Lubie przebiega szlak rowerowy o długości ok. 50 km.

Informacje dodatkowe:
Powierzchnia zwierciadła wody jeziora Lubie to 1487,5 ha, głębokość wynosi do 46,2 m, a długość 14,1 km. Na jeziorze znajduje się 5 wysp: Sołtysie, Rybaki, Kamieniec, Ptaszyniec i Wyspa Bezimienna. Południowy brzeg porasta Puszcza Drawska, przez jezioro Lubie przepływa Drawa.