Rejsy łodzią wycieczkową
19 marca 2019
Aplikacja “POLSKIE TRASY”
26 czerwca 2019
Pokaż wszystkie

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ignacego Loyoli w Linownie

Kościół p.w. św. Ignacego Loyoli znajduje się we wsi Linowno (8 kilometrów od naszego ośrodka). Aby tam dojechać trzeba kierować się drogą przez Lubieszewo na Drwasko Pomorskie.

Kościół p.w. św. Ignacego Loyoli został zbudowany z cegły w 1899 roku w stylu neogotyckim. Wewnątrz, nad prezbiterium znajduje się sklepienie krzyżowe, natomiast nad nawą drewniany sufit. Okna zdobią barwne witraże zamontowane w prezbiterium wraz z jego fundacją. Główny witraż przedstawia Pana Jezusa, boczne natomiast, w tonacji oliwkowo-turkusowo-niebieskiej, przestawiają rozety kwiatowe.
Na uwagę zasługuje dzwon odlany przez Boettgera z Tuczna w 1850 roku , który znajduje się w wieży. U góry dzwonu znajduje się pas dekoracji w formie wici roślinnej oraz liściastych palmet. Znajdziemy tez na nim napisy mówiące o wykonawcy oraz wszystkich ważniejszych osobach w ówczesnej wsi.
Przed kościołem znajduje się tablica informacyjna opisująca historię świątyni oraz kogut będący kiedyś zwieńczeniem wieży.

Komentarze są wyłączone.

Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. "Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.polubie.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej.