Materiał wideo – sytuacja uchodźców w ośrodku Polubie
17 marca 2022
Polubie laureatem Orłów Aktywności Fizycznej 2022
8 czerwca 2023
Pokaż wszystkie

POMOC UCHODŹCOM – PODSUMOWANIE

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, przebywającym w naszym ośrodku. W sumie udało nam się udzielić pomocy około 100 osobom. Były to głównie kobiety i dzieci.  Cieszymy się, że mogliśmy dać im schronienie na ten trudny czas i zadbać o ich podstawowe potrzeby takie jak wyżywienie, ubranie, środki higieniczne, pomoc w załatwieniu różnych dokumentów czy opieki medycznej. Razem mogliśmy im dać namiastkę normalnego życia i pozwolić stanąć na nogi mimo tych ciężkich doświadczeń, przez które przechodzą. Część z naszych gości zdecydowała się na powrót do domu na Ukrainę, część szuka szczęścia w innych krajach. Pozostałe osoby znalazły jakieś lokum w okolicy, w czym bardzo pomógł Złocieniecki Samorząd.

Pomoc tak wielu osobom nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne wsparcie jakie płynęło do nas z Samorządu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu, od darczyńców prywatnych, przedsiębiorców  oraz instytucji. Bardzo dziękujemy również burmistrzowi za zaangażowanie i poświęcenie dla osób, które znajdują się w potrzebie.

Cieszymy się nie tylko z tego, że pomogliśmy uchodźcom, ale również i z tego, że ten trudny czas i nowa sytuacja pokazały, jak wiele dobroczynnych, wrażliwych i uczynnych osób nas otacza!

Dziękujemy!

Komentarze są wyłączone.

Wyrażam dobrowolną i świadomą zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (e-mail) przez Administratora (Właściciela Ośrodka) w celu wysyłki ofert własnych (informacji handlowej) drogą elektroniczną. Zgoda może zostać odwołana w dowolnym czasie, obowiązuje także do zmiany celu przetwarzania. "Szczegółowe zapisy odnośnie ochrony prywatności stosowanej przez Administratora znajdują się online pod adresem https://www.polubie.pl/polityka-prywatnosci/ lub po kliknięciu w przycisk "Polityka prywatności" poniżej.